Erasmus+ projekt

Autor: Anita Džaja, 24. 5. 2018.

U razdoblju od 6.5.2018. do 12.5.2018., 19 učenika sedmih i osmih razreda naše škole otputovali su u Španjolsku povodom Erasmus+ projekta.

Tema projekta bila je: Mare Nostrum - more koje nas spaja.

Više o putovanju pogledajte klikom na opširnije!

Učenici su 6.5. u 4:30 autobusom krenuli iz Krapine te se vozili do aerodroma u Bergamu (Italija). Avionom su letjeli iz Bergama u Alicante (Španjolska) te iz Alicantea u njihovo konačno odredište Las Torres de Cotillas.

Dane su proveli u španjolskoj školi gdje su se održavale radionice, Mindfullness, zumba, sviranja afrričkih instrumenata te predstavljanje zemlje, grada i škole. Učenike su posjetili i članovi Kazališta improvizacije te ih naučili nekim osnovama improvizacije.

Hrvatski učenici smješteni su kod svojih španjolskih domaćina.

U srijedu (9.5.) posjetili su Caravacu, a u četvrtak (10.5.) Cartagenu.

Učenici su se međusobno jako povezali i nisu htjeli otići kući sad kad imaju tako dobre novostečene prijatelje.

Dana 12.5. hrvatski su se sudionici oprostili sa španjolskim domaćinima te ponovo krenuli za Alicante, avionom do Bergama i autobusa do Krapine. Kući su stigli negdje oko ponoći. Žarko se žele ponovo sastati sa svojim španjolskim prijateljima te mole za nastavak ovog programa.

Pripremila: učenica Ena Miljan