Trećaši OŠ „Ljudevit Gaj“ na terenskoj nastavi u Krapini

Autor: Štefica Tepuš, 24. 4. 2018.

U utorak,24.travnja, učenici trećih razreda naše škole sa svojim učiteljicama Vesnom Presečki, Gordanom Nežmahen, Dubravkom Tušek i Šteficom Tepuš krenuli su na terensku nastavu u Krapinu,središte Krapinsko - zagorske županije. Cilj je bio upoznavanje kulturno - povijesnih spomenika grada Krapine i državnih institucija u gradu Krapini.

Najprije su posjetili zgradu Županije gdje ih je u njezinim prostorijama primio zamjenik župana za gospodarstvo Krapinsko-zagorske županije Anđelko Ferek - Jambrek kojem su učenici postavljali zanimljiva pitanja te gospođa Jasna Petek, zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije zadužena za društvene djelatnosti. Nakon razgovora učenici su se osladili darovanim slatkišima.

Nakon toga učenici PŠ Lepajci i PŠ Donja Šemnica uputili su se u školsku knjižnicu gdje  je naša knjižničarka Suzana Pracaić održala sat obrade pod nazivom „Enciklopedije“. Bilo je vrlo zanimljivo  sat provesti u knjižnici  i NAUČITI KAKO SE SLUŽI ENCIKLOPEDIJAMA.

Učenici 3.a i 3.b su se za to vrijeme igrali u školskom parku.

Nakon toga posjetili su Muzej Ljudevita Gaja, njegovu rodnu kuću uz stručno vodstvo kustosice, gospođe Vesne Kunštek,  koja im je kroz kratku priču ponovila činjenice o Ljudevitu Gaju i dala neke informacije koje nisu znali.

Nakon toga krenulo se u dogovoreni susret s gradonačelnikom grada Krapine, gospodinom Zoranom Gregurovićem.

Učenici su srdačno dočekani od strane zaposlenica Ureda gradonačelnika. Smješteni su u dvoranu za sastanke, ponuđeni krafnama. Nakon toga obratio im se gradonačelnik Zoran Gregurović koji ih je ukratko upoznao s radom Gradske uprave i rekao ponešto o povijesti Krapine. Učenici su imali pregršt zanimljivih pitanja za gradonačelnika na koja im je gradonačelnik odgovorio najavivši novosti u programu za djecu u sklopu Ljeta u Krapini, uređenje jezera Dolac i poučne staze  do crkve Sveta tri kralja, izgradnju nove prilazne ceste za naselje Dolac, 3D kino i još drugih zanimljivosti, nakon čega ih je proveo kroz svoj ured. Učenici su bili vrlo zadovoljni jer im je gradonačelnik  obećao da će se potruditi da se ostvari što je više moguće za dobrobit djece i grada Krapine.

Nakon toga laganom šetnjom kroz središte grada i kratkim predahom i osvježenjem uz sokove i sladoled stigli su do planiranog posjeta Muzeju krapinskih neandertalaca.

Kratki odmor, osvježenje i igra u parku koji se nalazi oko muzeja.

Iza odmora učenici su u Muzeju  pogledali  uvodni film, a nakon toga su u tri grupe uz stručno vodstvo obišli  Muzej krapinskih neandertalaca.

Fotografije možete pogledati u foto- galeriji.